Zainspiruj się najmodniejszymi kuchniami!

Zainspiruj się najmodniejszymi kuchniami!

0

Kuchnia powinna być miejscem twórczej pasji, ale też przestrzenią, gdzie po prostu przyjemnie spędza się czas. Warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy i zainspirować się nimi. Wykreowanie niebanalnej kuchni jest w zasięgu ręki!

Czym kierować się, wybierając meble do kuchni?

Z pewnością podstawowym zagadnieniem powinna być trwałość zastosowanych rozwiązań. Meble do kuchni musza być odporne na działanie pary wodnej, wnikanie kurzu czy tłuszczów, łatwe w czyszczeniu. Współcześnie meble takie tworzone są z płyt meblowych o różnej grubości. Płyty zabezpiecza się poprzez laminaty i warstwy lakierów. Laminaty dostępne są w nieograniczonej palecie kolorów, co pozwala na wykreowanie kuchni swoich marzeń. Innym sposobem na nadanie płytom elegancji jest stosowanie dekorów, które imitują strukturę drewna. Dzięki takim zabiegom kuchnia może stać się przestrzenią zarówno do przygotowania posiłków, jak i przyjemnym miejscem spotkań w gronie domowników.

Modne meble kuchenne

Jakie meble do kuchni okażą się najmodniejsze? Z pewnością warto przyjrzeć się propozycjom samych projektantów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się kuchnie nowoczesne, uzupełnione o minimalistyczne kolekcje meblowe. Nowoczesne kuchnie odznaczają się lśniącymi, gładkimi frontami, najczęściej bez klasycznych uchwytów. Nowoczesne meble kuchenne tworzą jednolitą bryłę – w zestawach meblowych poza klasycznymi szafkami i regałami znaleźć można też elementy pod zabudowę zmywarki czy lodówki. Dzięki temu kuchnia zyskuje spójnego charakteru.

Inną propozycją są kuchnie retro – to współczesna propozycja kuchni inspirowanej klasycznym designem. Meble kuchenne w stylistyce retro zdobione są przede wszystkim frezami na frontach, dekoracyjnymi uchwytami. Ciekawym zabiegiem jest także stosowanie przeszklonych witryn ze szprosami. Takie przeszklenia nadają meblom optycznej lekkości i elegancji.