Alkomat bezustnikowy Alkohit X100 – szybki i precyzyjny pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu

Alkomat bezustnikowy Alkohit X100 – szybki i precyzyjny pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu

0

Nie każdy alkomat jest w stanie zapewnić optymalną dokładność i szybkość pomiarów. Klienci, którzy poszukują alkomatów rekomendowanych jako flotowe, powinni zainteresować się jednym z renomowanych modeli – Alkohit X100. Dlaczego warto go wybrać?

Alkomatu można używać prywatnie, na przykład po imprezie, gdy nie wiadomo, czy można już wejść za kółko. Alkomaty stosowane są również w firmach zajmujących się transportem. Właśnie w nich liczy się szybkość i precyzja pomiaru.

Jednym z najlepszych urządzeń używanych do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu do użytku profesjonalnego jest alkomat bezustnikowy Alkohit X100, który stał się produktem flotowym 2011 roku.

Maksymalna dokładność dzięki sensorowi elektrochemicznemu

Alkomat Alkohit X100 został wyposażony w zaawansowany platynowy, dwuwylotowy sensor elektrochemiczny oraz 32-bitowy mikrokontroler. Dzięki temu pozwala na uzyskanie tak wysokiej precyzji pomiarów nawet w liczbie 350 w ciągu jednej godziny dla zakresu pomiarowego 0,000 – 6,300 ‰ (0,000 – 3,000 mg/L).

Doskonała dokładność tego modelu idzie w parze z jego niskimi kosztami eksploatacji oraz z wygodą użytkowania. Prezentowany model został wyposażony w wytrzymałą baterię pozwalającą na pracę przez 20 godzin – bateria może być ładowana zarówno z sieci elektrycznej, jak również przez port USB z komputera.

Odczytanie wyniku jest bardzo łatwe, ponieważ prezentowany model wyposażony jest w podświetlany wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala.

Alkomat bezustnikowy – higieniczny pomiar

Model Alkohit X100 to alkomat bezustnikowy, co oznacza, że zapewnia on maksymalną higienę pomiaru przy zachowaniu niskich kosztów.

Dzięki zastosowaniu nasadek lejkowych można badać stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu bez bezpośredniego kontaktu badanego z urządzeniem. To przyspiesza również prowadzenie badań wtedy, gdy należy wykonać je na większej liczbie osób.

Alkomat może być również stosowany z ustnikami. W zestawie znajduje się 10 sztuk ustników.

Alkohit x100 – kalibracja

Jeśli chodzi o model Alkohit x100 kalibracja powinna odbyć się w certyfikowanym laboratorium bezpośrednio u producenta, co gwarantuje zachowanie dokładności pomiarów.

Istnieje możliwość skorzystania z Programu Darmowych Kalibracji dla Alkohit X100 kalibracja jest wtedy bezpłatna – klient otrzymuje 3 kalibracje bez dodatkowych opłat (1 – pierwotna + 2 ponowne).