Nowoczesne tanie domy pod klucz

Nowoczesne tanie domy pod klucz

0

Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest dzisiaj bardzo trudna – w średnich i dużych miastach ceny mieszkań szybują w górę, a cena za metr kwadratowy jest tak wysoka, że wielu z nas po prostu nie może pozwolić sobie na kupno mieszkania. Ciekawą alternatywą okazują się być domy drewniane w konstrukcji szkieletowej. Dlaczego?

Nasz własny dom w kilka miesięcy

Moda na domy w konstrukcji szkieletowej przywędrowała do nas jeszcze w latach 90. XX wieku, jednak dopiero dzisiaj na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które zaoferują nam projekty i wybudowanie takiego domu. Ile trwa budowa domu z drewna w konstrukcji szkieletowej? Wszystko zależy od tego w jakim stanie taki dom ma być oddany. Szacuje się, że domy w stanie surowym gotowe są po 2 miesiącach. Domy w stanie zamkniętym (pod klucz) można odebrać po 4 miesiącach. Przed przystąpieniem do budowy konieczne jest ustalenie rodzaju materiałów zewnętrznych, wewnętrznych, wypełnienia ścian, rodzaju ocieplenia. Wszystko to będzie miało niebagatelny wpływ na nasz komfort podczas mieszkania.

Jak budowane są domy szkieletowe? Podstawą jest oczywiście drewniany szkielet, na którym oprą się ściany i który osadzany jest na betonowych fundamentach. Niezwykle istotne jest wybranie rodzaju ocieplenia – czy wiesz, że domy drewniane wspomogą nasz portfel i pozwolą na obniżenie rachunków za ogrzewanie w okresie jesieni i zimy?

Tanie domy pod klucz – to możliwe!

Domy w konstrukcji szkieletowej to tanie domy pod klucz, które z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Szeroki wybór projektów sprawia, że bez trudu znajdziemy dom dla nas: parterowy, z możliwością zabudowania poddasza, dom piętrowy z tarasem, dom z garażem. Warto również wspomnieć o tym, że koszt wybudowania takiego domu jest o ok. 35% niższy niż w przypadku klasycznych domów murowanych.