Salon dopasowany do potrzeb – jak go urządzić?

Salon dopasowany do potrzeb – jak go urządzić?

0

Domowy salon to miejsce spotkań, przestrzeń do odpoczynku i strefa, w której możemy spędzać czas na wiele sposobów. Zaprojektowanie takiego miejsca jest dzisiaj prostsze, niż kiedykolwiek wcześniej! Jakie meble i dodatki wybrać? Czym się kierować podczas aranżowania?

Salon – ogrom możliwości!

Salon to przede wszystkim miejsce spotkań – to tu widujemy się z bliskimi, możemy zapraszać znajomych do wspólnie spędzanego czasu. Nierzadko w salonach ustawia się również stoły jadalniane, przez co przestrzeń ta nabiera jeszcze jednej funkcji. Niezwykle ważne jest jednak to, by salon był dopasowany do potrzeb domowników i zaaranżowany w taki sposób, by zapewniać komfort. Podstawą w salonie są oczywiście meble – salony i pokoje dzienne są też miejscem do przechowywania przedmiotów. Rozbudowane kolekcje meblowe pozwolą na wybranie elementów, które wpiszą się w dane potrzeby. W zestawach meblowych znaleźć można przede wszystkim obszerne szafy, komody, ale też półki, regały, szafki pod RTV.

Salon w klasycznej odsłonie

Salon w stylu tradycyjnym to jeden z chętniej wybieranych sposobów na aranżację. Wnętrze takie łączy zarówno wygodę, jak i wysoką funkcjonalność. Klasyczne salony zaaranżować można przy pomocy mebli z dekorami imitującymi naturalną strukturę drewna – szeroki wybór dekorów sprawi, że salon nabierze niebanalnej formy. Klasyczne komplety meblowe nierzadko uzupełniane są o przeszklenia, które nadają bryłom optycznej lekkości. W centralnym punkcie pomieszczenia powinna znaleźć się sofa (np. sofa narożna) z dopasowanym stolikiem kawowym. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się sofa z funkcją spania, która wieczorami zmieni się w wygodne łóżko. Na podłodze warto położyć puszysty dywan, który sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne.