Jak radzić sobie z przebarwieniami?

Jak radzić sobie z przebarwieniami?

0

Przebarwienia bardzo często powstają na twarzy, ponieważ jest ona najbardziej narażona na działanie słońca. To właśnie promieniowanie ultrafioletowe jest główną przyczyną tworzenia się zmian pigmentacyjnych na skórze. Niestety ich usunięcie nie jest wcale łatwe. W większości przypadków nie da się tego zrobić zwykłymi kosmetykami. Z jakich zabiegów warto skorzystać, aby pozbyć się przebarwień? Sprawdź, co proponują eksperci.

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia powstają w wyniku nadprodukcji melaniny w skórze. Jest to barwnik, który nadaje skórze brązowy kolor. Jedni mają go naturalnie więcej, inni mniej. Pod wpływem niektórych czynników może dojść do nieprawidłowego wytwarzania melaniny i powstawania przebarwień. Najczęstszą przyczyną jest nadmierna ekspozycja skóry na słońce, bez zastosowania odpowiedniej fotoprotekcji, np. w postaci kremu z filtrem. Tendencje do przebarwień pojawiają się również pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie. Najbardziej widoczne jest to u kobiet – w czasie ciąży i w okresie menopauzy. Zmiany pigmentacyjne mogą powstać także pod wpływem zażywanych leków i stanów zapalnych skóry.

Nie da się uniknąć wszystkich czynników, mogących wywołać przebarwienia, dlatego jest to powszechny problem, który dotyka osoby w różnym wieku. Niestety sama domowa pielęgnacja w wielu przypadkach nie wystarcza, aby pozbyć się przebarwień. Wtedy wkraczają zabiegi medycyny estetycznej. Poniżej przedstawiamy procedury proponowane przez specjalistów z Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt przy ul. Królewicza Jakuba 37 w Warszawie.

Zabiegi na przebarwienia dostępne w klinikach medycyny estetycznej

Laserowe usuwanie przebarwień

Złotym standardem w profesjonalnym usuwaniu przebarwień jest laseroterapia. Światło lasera jest selektywnie pochłaniane przez melaninę, która w nadmiarze gromadzi się w skórze w miejscu przebarwienia. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a w miejscu przebarwienia powstaje powierzchniowy strupek, który następnie odpada, odsłaniając równomiernie zabarwioną skórę. Efekt często widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu lasera, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii około 4 sesji w 3-tygodniowych odstępach.

Peelingi

W celu usuwania przebarwień stosuje się też specjalistyczne peelingi i inne zabiegi złuszczające. Działanie rozjaśniające wykazują takie substancje, jak witamina C, kwasy medyczne czy enzymy. Dodatkowo peeling na przebarwienia może zostać wzbogacony w komórki macierzyste, dzięki czemu zapewnia skórze dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem słońca oraz przyspiesza regenerację naskórka. Skład preparatu dobierany jest indywidualnie. Zabieg ten można wykonać w przypadku każdego rodzaju cery – w tym wrażliwej i naczynkowej.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg, który znalazł zastosowanie w leczeniu wielu problemów skóry. Właściwy dobór preparatu do mezoterapii igłowej działa wspomagająco również w redukcji przebarwień. Dzięki zastosowaniu iniekcji substancje aktywne działają głęboko pod skórą i stymulują procesy naprawcze, których konsekwencją jest rozjaśnienie ciemnych plamek. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest zazwyczaj wykonanie serii zabiegów, a nawet połączenie mezoterapii igłowej z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Walkę z przebarwieniami warto powierzyć specjalistom. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.