Mała kuchnia też może być funkcjonalna!

Mała kuchnia też może być funkcjonalna!

0

Podczas aranżacji kuchni musimy zawracać uwagę na wiele czynników. Ważna jest nie tylko estetyka mebli, ale również ich funkcjonalność i trwałość. Nieprzemyślany układ albo umiejscowienie w okolicy piekarnika materiałów złej jakości może spowodować, że piękna i dopracowana kuchnia bardzo szybko straci swój urok, a codzienne przygotowywanie posiłków będzie męczące i uciążliwe. Proces projektowania wymarzonej kuchni komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy nasze możliwości ogranicza mały metraż. Jaka zabudowa najlepiej sprawdzi się w kuchni o małej powierzchni?

Meble kuchenne

Przestrzeń zabudowana od podłogi aż po sufit będzie wydawała się dużo mniejsza, niż jest w rzeczywistości. W niewielkiej kuchni dużo lepiej niż wysoka górna zabudowa sprawdzą się niskie szafki z przeszkleniami i lekkie półki. Nie bez znaczenia jest również kolor i faktura mebli – unikaj ciemnych kolorów i matowych powierzchni. Białe, połyskujące fronty pozbawione zbędnych ozdobników będą odbijać światło, rozjaśniać przestrzeń i optycznie dodawać jej kilku dodatkowych metrów kwadratowych. Pamiętaj, aby nie zasłaniać okna, a wręcz przeciwnie – wyeksponować go w taki sposób, aby wpuścić do kuchni maksimum światła.

Ciekawe rozwiązania do małych kuchni oferuje firma Forte. Meble kuchenne Forte składają się z wielu komponentów, które możesz ze sobą dowolnie zestawiać. W rozbudowanej kolekcji znajdują się szafki o zróżnicowanym kształcie i wymiarach, dzięki czemu możesz zagospodarować przestrzeń według własnych upodobań, niezależnie od wielkości i układu pomieszczenia. Szafki zbudowane są z wysokiej jakości płyty laminowanej, dla której wysoka temperatura i wilgoć nie są żadnym zagrożeniem. Eleganckie meble znajdziesz w sklepie internetowym gama-sklep.com.pl.