Jak zapłacić akcyzę za samochód? Lista formalności

Jak zapłacić akcyzę za samochód? Lista formalności

0

Wśród polskich kierowców rozglądających się za kupnem nowego wozu dużą popularnością cieszą się modele sprowadzane zza zachodniej granicy. Zachodni rynek oferuje szeroki wybór atrakcyjnych, dobrze utrzymanych samochodów osobowych z niskim przebiegiem. Tym, co kusi polskich kierowców, jest również atrakcyjna cena. Kalkulując koszty, należy wziąć pod uwagę dodatkowe wydatki związane z transportem auta i jego rejestracją w Polsce. Jedną z obowiązkowych opłat jest akcyza. Jak zapłacić akcyzę za samochód? Sprawdź!

Akcyza – obowiązkowy wydatek dla właścicieli nowych i używanych aut sprowadzanych zza granicy

Chcesz zaoszczędzić, pomijając uregulowanie akcyzy? Lepiej zastanów się dwa razy! Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, a dokładniej – ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym – osoby sprowadzające używane i nowe samochody, które nigdy nie były zarejestrowane na terenie naszego kraju, muszą opłacić specjalny podatek. Odstąpienie od podatku oznacza naruszenie przepisów. To, czy dopełniliśmy swojego obowiązku, zostanie zweryfikowane podczas rejestracji. Pracownicy wydziału komunikacji nie dopuszczą do ruchu pojazdu, dla którego nie zostanie opłacona akcyza.

Jak zapłacić akcyzę za samochód? Ułatwiona procedura

Jaką kwotę i jak zapłacić akcyzę za samochód?  W urzędzie skarbowym możesz pobrać  wzór dokumentu, który pozwala na obliczenie wysokości akcyzy. Wyliczenia opierają się na dwóch czynnikach:  wartości pojazdu oraz pojemności silnika. Wszelkich formalności związanych z opłatą dopełnisz w urzędzie skarbowym lub on-line, na platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych. Procedura jest zaskakująco prosta!