Zdecentralizowana giełda kryptowalut Uniswap

Zdecentralizowana giełda kryptowalut Uniswap

0

DEX, czyli zdecentralizowana giełda kryptowalut Uniswap zachęca do tego, aby poznać jej możliwości. W szczególności wszystkie osoby, jakie nie boją się dokonywać odważnych inwestycji w coinach i altcoinach. Co jeszcze trzeba wiedzieć o Uniswap? Pewne informacje swoim klientom zdradzić może firma 10clouds, jaka już od wielu lat zajmuje się technologią blockchain.

Najpopularniejszy DEX

Wiele osób przyznaje, że Uniswap v3 można zaliczyć do najpopularniejszych, jeżeli chodzi o DEX. Szacuje się, że dzienny wolumen w tym miejscu wynosi ok. 263 milionów dolarów. Jest to ok. 95% całkowitego obrotu zdecentralizowanych finansów.To także ok. 38 tysięcy osób, jakie codzienne obsługiwane są przez tą zdecentralizowaną platformę. Kto jest odpowiedzialny za stworzenie tej zdecentralizowanej giełdy, święcącej tak duże tryumfy? Oto Hyden Adams (deweloper Ethereum) i Noah Zinsmeister i Dan Robinson. 

Funkcjonalność Uniswap

Dzisiaj często można spotkać się z takim zestawieniem Uniswap v2 vs v3. Nie ma się czemu dziwić, bowiem pojawiło się Uni v3, zapewniając użytkownikom zupełnie inne możliwości. Warto omówić funkcjonalność tej giełdy, aby szerokie grono osób mogło przekonać się z czym tak naprawdę ma do czynienia:

  • handel dowolny tokenem, który bazuje na Ethereum – dzięki temu nie trzeba martwić się opłatami, jakie związane są z notowaniami. Tokeny można umieścić w pulach płynności. Oferta Uniswap, pod względem dostępności tokenów, jest bardzo szeroka. Szacuje się, że możliwych jest ponad 2000 par transakcyjnych.
  • kontrola środków przez smart kontrakty – Uniswap nie ma zdolności przechowywania środków użytkownika. Dzięki temu, po zakończeniu każdej transakcji, można być pewnym tego, że środki zostaną od razu umieszczone w portfelu użytkownika. Wiele osób ucieszy zapewne fakt, że nie będą musieli do tego tworzyć specjalnych kont.
  • brak księgi zamówień do ustalania cen – do dyspozycji są specjalne formuły, jakie oparte są na proporcjach tokenów w swoich pulach płynności. Nie można również zapomnieć o specjalnych wyroczniach, jakie pomagają w uśrednianiu cen.

Warto poznać osobiście kolejne funkcjonalności Uniswap. Wiele osób przyznaje również, że jest to jedna z najbardziej…przyjaznych giełd. Po części tą opinię zawdzięcza Unicornowi, którego można znaleźć w logo tej giełdy. Skoro tak, to nie ma się co dłużej opierać, inwestując swoje środki, mając nadzieję, że już niedługo do zdobycia będą spore zyski.